Мамографія

Мамографія - найбільш інформативний і ефективний метод діагностики раку молочної залози, дозволяє діагностувати зміни в тканинах за два роки до того, як вони можуть бути знайдені жінкою самостійно. Це неінвазивний безболісний візуалізаційний тест, що дозволяє зробити ранню діагностику захворювань грудей.

Мамографія проводиться на цифровому мамографі IMS Giotto Image 3DL - це найбільш технологічний мамограф за рахунок селенового детектора третього покоління 24х30 см. Мамограф, на якому можна виконувати мамографію і біопсію на столі з апертурою під молочну залозу.

Цифровий мамограф IMS Giotto Image 3DL - це сучасне рішення для всього циклу діагностики захворювань молочної залози.

  • Вартість послуг
    Мамографія молочних залоз (висновок лікаря-рентгенолога + результат дослідження на компакт-диску) 800 грн.
    Мамографія молочних залоз (висновок лікаря-рентгенолога + результат дослідження на компакт-диску + результат дослідження на мамографічній термоплівці) 950 грн.
    Мамографія однієї молочнї залози – стан після мастектомії (висновок лікаря-рентгенолога + результат дослідження на компакт-диску) 350 грн.
    Мамографія однієї молочної залози - стан після мастектомії- (висновок лікаря-рентгенолога + результат дослідження на компакт-диску + результат дослідження на мамографічній термоплівці) 500 грн.
    Консультація проведенних в інших медичних закладах мамографічного обстеження 350 грн.
    Термоплівка 1 шт. 150 грн.

Доза опромінення при мамографії

Допустима доза радіаційного опромінення, діюча на людину в процесі профілактичних обстежень, не повинна перевищувати показника в 1 мЗв на рік. Важливо зауважити, що при мамографії використовуються мінімізовані дози рентгенівського опромінення, яке не може нашкодити стану тканин молочної залози, навіть якщо в грудях у пацієнтки було виявлено новоутворення.

З огляду на дози опромінення, одержувані людиною при мамографії, слід брати до уваги той факт, що при розрахунку допустимих показників враховується вплив радіації на весь організм відразу. Час впливу також враховується - 1 година. Виходячи з того, що доза опромінення при мамографії складає близько 0,4 мЗв, а час впливу становить всього кілька секунд, то виходить, що ніякої небезпеки для пацієнта процедура не представляє. І, звичайно, не варто забувати про те, що процедура рекомендована не частіше ніж один раз на один-два роки пацієнткам після 40 і 50 років відповідно.

Чи небезпечне опромінення за наявності новоутворень?

Протягом десятиліть багато світових вчених присвятили своє життя вивченню радіаційних променів. Звичайно, радіація має канцерогенну активність, але це швидше за все може бути застосовано до випадків дуже тривалого і регулярного впливу. Сучасне обладнання, яке використовується при методах променевої діагностики не допускає ніякої небезпеки для пацієнта. Навіть наявність пухлин або іншого новоутворення у молочній залозі не є протипоказанням для проведення мамографії.

Побоюючись навіть мінімізованих доз опромінення, пацієнт повинен пам'ятати, що саме за допомогою мамографії можна своєчасно виявити захворювання молочної залози і успішно вилікувати його.

Як часто можна робити мамографію молодим жінкам?

Ефективність мамографії досягає 97% і це є показником для найбільш частого вибору фахівцями даного методу дослідження. Починаючи з віку 40 років жінкам рекомендується регулярно показуватися мамологу для обстеження і проходити мамографію один раз в два роки. Після 45 років відвідувати лікаря для огляду грудей слід щорічно і при необхідності також робити мамографію.

Для жінок більш молодого віку метод мамографії практично не інформативний: до 35-40 років молочна залоза більшою мірою складається з фіброзної тканини, яка при дослідженні не дозволяє побачити можливі новоутворення у молочній залозі. Тому, при підозрі на захворювання молочної залози, пацієнткам до 40 років призначають МР-мамографію (МРТ молочних залоз) або ультразвукову діагностику.

Сучасні рентгенівські апарати надають мінімальний вплив на організм, тому протипоказання до мамографії практично відсутні.

Як часто можна робити мамографію зрілим жінкам?

З віком захисні функції і гормональний фон організму слабшають, і ризик появи різних захворювань грудей збільшується. У цей період спостереження за станом здоров'я і візуальними змінами молочних залоз повинно бути особливо ретельним. Дані великих досліджень рекомендують особливі приписи з приводу того, як часто треба робити мамографію, особливо жінкам після 50 років: для загального обстеження раз на рік, а при наявності захворювань в анамнезі 2 рази.

Звичайно, показання до мамографії не залежить тільки від вікової групи пацієнтки. Якщо виникають незвичайні, незвичні відчуття в грудях або спостерігаються інші зміни, то це, без сумніву, привід для консультації фахівця, і негайного обстеження в будь-якому віці.

Як робиться мамографія

Процедура проведення обстеження досить проста. Як правило, спеціальної підготовки пацієнтці не потрібно. Якщо розглядати рентгенівську мамографію, то механіка обстеження виглядає наступним чином: рентгенолог поміщає молочну залозу на пластину апарату, злегка придавлюючи її зверху іншою пластиною. Це необхідно для вирівнювання поверхні грудей і її фіксації. Завдяки цьому зображення виходить чітким. Під час того, як робиться мамографія, для отримання чіткого знімка слід затримати дихання, щоб уникнути «змазування» зображення; знімки роблять у двох проекціях, потім необхідно буде міняти положення тіла; процедура проводиться спочатку для однієї, а потім для другої молочної залози і вся процедура триває не більше 10 хвилин.

В який період робити мамографію

Для жінок з нормальним овуляторним циклом, мамографію роблять на 5-12 день циклу. Саме в цей час йде фолікулярна фаза, яка не викликає структурних змін молочної залози, в наслідок чого, дослідження буде більш інформативним. Жінкам в менопаузі не має особливого значення, в який період робити мамографію.

Інтерпретація знімків дає можливість поставити точний діагноз, однак іноді результати все-таки бувають неоднозначними. Часто це буває при низькій чутливості до мамографії у пацієнток з досить високою щільністю тканин в молочній залозі. У цьому випадку додатково призначається УЗД молочних залоз або інші методи дослідження (наприклад, МРТ молочних залоз).

Своєчасне і регулярне самообстеження також допоможе виявити можливе захворювання.

Чи шкідлива мамографія жінкам до 35 років?

У випадку виникнення скарг, пацієнтці зазвичай рекомендують альтернативні методи дослідження. Але при явних підозрах на онкологію, мамографію можуть призначити для уточнюючої діагностики. Здебільшого, в молодому віці не роблять маммограмму не тому, що вона небезпечна, а в зв'язку з високою щільністю тканин молочної залози. А це може перешкоджати об'єктивним дослідженням. Тому на питання: чи шкідлива мамографія для молодих жінок, можна відповісти, що, швидше за все недостатньо інформативна, чим небезпечна.

Чи шкідливо робити мамографію?

Багато жінок побоюються, адже це при дослідженні використовується рентгенівське випромінювання. Особливе занепокоєння викликає наявність вже наявних пухлин і чи не буде небезпечна мамографія в такому випадку? Відповідь більш, ніж однозначна: ніяких побоювань доза рентгенівського випромінювання, отримана при обстеженні, абсолютно не викликає. Вона не виходить за межі допустимих норм і не володіє достатньою мірою канцерогенною активністю. Що стосується наявності новоутворень, то мамографія застосовується в тому числі і для моніторингу за їх активністю і ростом. Перед тим, як призначити дослідження, лікуючий лікар обов'язково врахує всі чинники ризику і направить на те дослідження, яке буде інформативно в конкретному випадку.

Центр, де проводиться послуга

Зв'яжіться з нами або задайте питання

Подзвоніть зараз

044 234-77-55

Поставити питання

Написати

Залиште заявку

Ви успішно підписались

Відкуг відправлений

Попередній запис

Замовити послугу

*заповніть обов'язково

Та ви ж робот!

Відділ контроля якості

керівник відділу контроля якості
  • Повідомлення:

*заповніть обов'язково

Та ви ж робот!

Повідомлення відправлено

Политика конфиденциальности

Повідомлення відправлено

Надіслати повідомлення

Ви відправляєте повідовмлення до відділу "".

*заповніть обов'язково

Та ви ж робот!

Повідомлення відправлено

Надіслати повідомлення

*заповніть обов'язково

Та ви ж робот!

Повідомлення відправлено